8 grudnia 2022

ZA DAR, ZA UŚMIECH , ZA SERCE – DZIĘKUJEMY!

Różne są drogi wiodące przez życie
I różne ludzkiej dobroci są style.
Jest też i taki: bez pozy, reklamy,
bez pawich piórek i skrzydeł motylich.
Dobroć, co płomień jasnej życzliwości
W czynu realne kształty przyobleka
I całym życiem wiernie, nieprzerwanie
Trwa w służebnictwie drugiego człowieka.

Od kilkunastu lat obchodzimy  Dzień Polskiej Niezapominajki. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka.  My również pamiętaliśmy w tym dniu o Przyjaciołach naszej szkoły, właśnie za Ich życzliwość i otwartość.
Pamięć tę uczciliśmy spotkaniem poetycko – muzycznym. Swoimi talentami wykazali się uczniowie klas VI a, VII a, V a, VI b, IV c, wykonując piosenki, odgrywając scenki i prezentując własną twórczość. Dla Gości przygotowaliśmy również słodki poczęstunek i pamiątkowe podziękowania. Dziękujemy Wam, drodzy Przyjaciele  za każdy drobny gest, który znaczy tak wiele. Życzymy, aby wszystkie dni Waszego życia były jak poezja: zachwycające, tajemnicze, piękne.

>> zobacz foto