8 grudnia 2022

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki  pod nazwą  „Poznaj Polskę” uczniowieklasy ósmej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miastku uczestniczyli
wdniach 3-6października 2022roku  w wycieczce do Warszawy. Na realizację tego zadania  otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 11920 złotych.

Pod kierunkiem przewodników uczestnicy wycieczki poznali w stolicy miejsca  związane z jej historią, tradycją i kulturą. Zwiedzili z przewodnikiem Stare Miasto,  poznali historie związane  z Zamkiem Królewskim, Łazienkami Królewskimi, Belwederem. Odwiedzili POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich. Mieli okazję podziwiać roślinność Ogrodu  Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego w jesiennej krasie.|
Był również czas na chwile zadumy w miejscach związanych z martyrologią narodu polskiego: w Muzeum Powstania Warszawskiego, w Muzeum więzienia Pawiakoraz przy kwaterach powstańczych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Przy grobach bohaterów lektury „Kamienie na szaniec”ósmoklasiści odbyli niecodzienną lekcję języka polskiego.
Na drodze zwiedzania uczestnicy wycieczki odszukali fragmenty autentycznego muru Getta – „świadka” okrutnej historii i wielkiego cierpienia .
W pełni został osiągnięty cel, jakim było kształcenie postaw patriotycznych
i szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego. Natomiast dzięki wizycie w Muzeum Neonów i w Centrum Nauki Kopernik uczniowie mogli zetknąć się z osiągnięciami polskiej nauki i spróbować swych sił w rozwiazywaniu problemów z różnych dziedzin nauki.
Wycieczka była dla wszystkich niesamowitym przeżyciem.

Galeria zdjęć