8 grudnia 2022

Sztandar

Sztandar szkoły

Z okazji 50 – lecia Szkoły Podstawowej nr 2 w Miastku nastąpiła zmiana pierwszego sztandaru naszej
szkoły na nowy. Uroczyste przekazanie sztandaru odbyło się w czasie inauguracji roku szkolnego 2012/2013.

Opis nowego sztandaru:

Awers sztandaru jest w kolorze ciemnozielonym, zdobi go wizerunek patrona szkoły – Bolesława Chrobrego, okolony napisem: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Miastku. W dolnych rogach umieszczone są daty: z lewej 1962 – rok powstania szkoły, z prawej r. 2012 –upamiętniający obchody 50 rocznicy istnienia szkoły. Wszystkie napisy są wyhaftowane złotą nicią. Rewers sztandaru stanowi emblemat orła w koronie – godła Rzeczpospolitej Polski na czerwonym tle.
Płat sztandaru, otoczony złotymi frędzlami, zatknięty jest na drzewcu. Drzewiec wykonano z dębowego drewna ze złotymi okuciami w postaci: złącza, trzewika i głowicy z Orłem.
Na drzewcu umocowanych jest 15 gwoździ, upamiętniających sponsorów sztandaru i uroczystość. Sztandar jest przechowywany na holu głównym w zamkniętej gablocie.

szandar_nowy

Opis pierwszego sztandaru:
Szkoła posiada własny sztandar z wizerunkiem patrona Bolesława Chrobrego. Sztandar jest dwustronny: a) Awers – zielone tło ze złotym napisem:
Szkoła Podstawowa
Pomnik 1000 – lecia
im. Bolesława Chrobrego
w Miastku

Nad napisem umieszczony jest wyszyty kaganek oświaty. b) Rewers – czerwone tło, srebrny orzeł w złotej koronie. Sztandar jest przechowywany w sali pamięci w zamkniętej gablocie.

 

sztandar_stary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *